Uratowane ptaki proszą o pomoc na leczenie

Parę dni temu trafił do nas nietypowy ptak – biało-czarna kawka. Prawdziwa rzadkość, dotychczas jeszcze nie mieliśmy u siebie podobnej. Spośród wszystkich tych, które u nas są i były, ta dotknięta przez leucyzm zapadnie nam w pamięć.
Trafiła do nas za pośrednictwem Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach, gdzie udzielono jej pierwszej pomocy. Ptak był przemokniety i zziebniety, nie uciekala przed człowiekiem co w naturze nie powinno się zdarzyć. Ma problemy z górnym drogami oddechowymi, już dostaje leki. Będzie z nami do czasu aż wyzdrowieje, wróci do swojej wagi i pogoda będzie trochę bardziej sprzyjająca.
Drugi podopieczny to młody jastrząb, który jest u nas od paru dni ma objawy podtrucia. Brak aprtytu, niedowaga, osłabienie, upośledzenie funkcji życiowych, w końcu śmierć. Tak kończą wszystkie otrute zwierzęta.
Jastrzębie często padają ofiarą hodowców gołębi, jednak nie chcemy tutaj nikogo oskarżać bez dowodów. Takich sytuacji jest wiele i naprawdę nie mieści nam się w głowie, jak można tak potraktować jakiekolwiek zwierzę, które nie chce niczego innego tylko przeżyć.
Jastrzęb jest objęty w Polsce ochrona gatunkową ścisłą, wszelkie jego zabijanie, tępienie, niszczenie gniazd, jaj, straszenie dorosłych ptaków przy gnieździe, jest karane.
Nasz ptak miejmy nadzieję odzyska siłę, zdrowie i sprawność i będziemy mogli go wypuścić gdzieś głęboko w lesie, najlepiej jak najdalej od ludzi.

Kolejna to  sowa ze złamaną nogą

Noga jest zdeformowana, ptak nie ma w niej pełnej władzy i najprawdopodobniej nigdy już nie zdobędzie sam pożywienia:(
Wydaje nam się jednak, ze chyba się u nas juz na dobre zadomowił. Czasami usiądzie nam nawet na ręce co nas bardzo cieszy..
Prosimy o pomoc w leczeniu i utrzymaniu ptaków, które do nas trafiają.
OTOZ ANIMALS – Inspektorat Gliwice
nr konta: 41 1240 4302 1111 0010 5992 3319
ul. Zwycięstwa 1 Gliwice
Tytułem: ptaki